SIGNATORY LINKWOOD 13 YEARS OLD 2008

SIGNATORY LINKWOOD 13 YEARS OLD 2008

5700L

Marka: Signatory
Rajoni: Skocia
Lloji: Whski Single Malt
Tymosje: po

SKU: Kir33 Category:

Description

Ky malt i vetëm Speyside u distilua në mars 2008 nga distileria Linkwood dhe më pas u vjetërua për 13 vjet në dy fuçi Hogshead. U mbush ne shishe në maj 2021 nga Signatory Vintage, është pjesë e serisë së saj Un-Chillfiltered.

Reviews

There are no reviews yet.


Be the first to review “SIGNATORY LINKWOOD 13 YEARS OLD 2008”

has been added to your cart:
Checkout